Kategorie

Slevy

Nejprodávanější produkty

Výrobci

Novinky

PrestaShop

Styl bydlení Provence

Styl bydlení Provence

Levandule a její silná vůně snad v každém evokuje prosluněný venkov francouzského regionu Provence.


Provence je historická oblast jihovýchodní Francie. Rozprostírá se mezi řekou Rhonou a italsko-francouzskou hranicí. Pobřeží je omýváno Středozemním mořem. Provence se stala ve druhém století př. n. l. první mimoitalskou provincií Římanů, kteří ji nazývali Provincia Romana. Odtud pochází i současný název. Provence se stala vyhledávanou turistickou oblastí a to díky malebným horským vesničkám, nekončícím písčitým plážím či voňavým levandulovým polím. Umění, bohatá historie a zdejší architektura vás zde doprovází na každém kroku.


Provensálskou krajinou se inspirovalo mnoho umělců. Samotný Vincent Van Gogh se do Provence odstěhoval z Paříže a strávil zde poslední léta svého života. Během svého pobytu vytvořil více než 150 obrazů, včetně známé série kreseb se slunečnicemi. Ve městě Arles dokonce přišel o ucho po hádce s Paulem Gauginem.

Vincent Van Gogh: Statek v Provence
Na místní architektuře se podepsali Římané, kteří za dobu svého působení nechali postavit například proslulá divadla, amfiteátry či arény. Historické centrum města Avignon je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO včetně papežského paláce, kde ve 14. století sídlili papežové, kteří uprchli z Říma.


Z historických provensálských vesniček budete uchváceni. Nejnavštěvovanější a zároveň nejkrásnější vesnicí je dozajista skalní vesnice Gordes, která se tyčí na jednom z vrchu pohoří Monts de Vaucluse. Odtud máte výhled na Provence jako na dlani. Gordes přitahuje řadu umělců. Hudebních skladatelů, filmových režiséru, malířů Inspiraci zde našel malíř Victor Vasarey a mimo jiné se zde natáčel i známý film Dobrý ročník.

Skalní vesnice Gordes
Z Provence si můžete odvézt mnoho tradičních produktů. Kromě lahodných sýrů a vín i kandované ovoce, mořské plody, provensálské koření a samozřejmostí jsou i výrobky z levandule ve formě mýdel, mastí, cukrovinek či vonných sáčků.


Provensálský styl bydlení pronikl do celého světa. Pro tento útulný styl bydlení jsou typické světlé barvy, bohatá zdobnost ve formě vyřezávaných detailů či kovových součástí, romantické vzory a patinovaný nábytek oprýskaného vzhledu, který dodává interiéru autenticitu. V naší nabídce naleznete kolekci PROVENCE, která je inspirována právě francouzským venkovem. Nábytek je vyroben z kvalitního dubového či olšového masivního dřeva a ošetřen akrylovou barvou v bílé či světle šedé variantě. Doplněn je o tradiční kovové a porcelánové úchytky. Vybírat můžete z široké nabídky kredenců, knihoven, vitrín, jídelních stolů a židlí, postelí včetně nočních stolků, skříňí a konferenčních a televizních stolků.


Venkovský styl bydlení je velmi oblíbený, vychází z něj kromě kolekce PROVENCEkolekce SWEET HOME či KOLMAR v originální antické bílé barvě, která nábytku dodává oprýskaný nádech. Venkovský nábytek však nemusí být jenom bílý, kolekce v barvách přírodního dřeva MEXICANA či RUSTICO se inspirují tradičním rustikálním vzhledem. Kolekce AUSTIN ROMANCE pro změnu zaujme svými zaoblenými tvary a romantickým a útulným dojmem.

Kolekce SWEET HOME      

Přidat komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web stránka: Url stránky s http://)
* Komentář:
Opište kód