Kategorie

Slevy

Nejprodávanější produkty

Výrobci

Novinky

PrestaShop

Brno

Brno

Slovanské osídlení brněnské oblasti se datuje mezi 5. až 7. století našeho letopočtu. A celá historie Brna je neodmyslitelně svázána s dějinami Moravy.

Brno je co do počtu obyvatel i rozlohy druhé největší město v České republice. Je největším městem na Moravě a také bývalé hlavní město Moravy. Město leží na soutoku řek Svratky a Svitavy, má 379527 obyvatel a v jeho metropolitní oblasti žije asi 600 tisíc obyvatel.

Brno je sídlo univerzit a soudní moci, ale naleznete zde i kulturní vyžití. Nalezneme zde divadlo Reduta, což je nejstarší divadelní budovu ve střední Evropě, ale i další divadla. Národní divadlo Brno je jedním z předních představitelů operních, baletních i činoherních představení. Z těch menších jmenujme například Divadlo Bolka Polívky či Divadlo Husa na provázku.

V Brně se také nachází více jak třicet fakult veřejných a soukromých vysokých škol. Proto je také Brno často označováno univerzitním městem. Mezi nejvýznamnější vysoké školy patří Masarykova univerzita, Vysoké učení technické a Mendelova univerzita.

Navštívit zde můžete například Vilu Tugendhat, která je zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO a najít jí můžete ve čtvrti Černé Pole. Dále Hrad Špilberk, který stojí na vrcholu stejnojmenného kopce. Na kopci Petrov se zase tyčí Katedrála sv. Petra a Pavla. Za zmínku stojí i Zelený trh, kde můžete nakoupit a pod kterým najdete komplex unikátních středověkých podzemních chodeb a sklepů.

Kromě památek si můžete užít i vodních radovánek na Brněnské přehradě, ale i vyhlídkovou plavbu. Nedaleko jsou i hrady Pernštejn, Bučovice a Veveří, zajet se můžete podívat i na Slavkovské bojiště či na kláštery v Předklášteří, Rajhradě a v Dolních Kounicích.

Ve městě je zřízena i Hvězdárna a planetárium a milovníci zvířat jistě rádi navštíví Zoologickou zahradu.

Přidat komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web stránka: Url stránky s http://)
* Komentář:
Opište kód