Kategorie

Slevy

Nejprodávanější produkty

Výrobci

Novinky

PrestaShop

1.6. Den dětí

1.6. Den dětí

Rok se s rokem sešel a opět zde máme nejoslavovanější svátek v roce – MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ. Na tento den se děti vždy velmi těší. V nynější době se tento svátek slaví ve 145 zemích světa.

Den dětí vznikl v Turecku 23. dubna 1920. U nás se slaví každoročně 1. června a upozorňuje na práva a potřeby dětí. Termín byl vybrán v roce 1925 na Světové konference pro blaho dětí, která se v tento den konala, ale den dětí tehdy nebyl oficálně vyhlášen. V roce 1949 v San Francisku Mezinárodní federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. O pár let později v roce 1954 ho OSN oficiálně vyhlasila jako Světový den dětí a dnem oslav byl zvolen 20. listopad. Některé státy si však přesto ponechaly den oslav na 1.června i včetně České Republiky.

Děti tento svátek vnívají jako den plný zábavy, her, soutěží a radování se. Nechybí ani dárečky a sladkosti. Spousta rodin vyráží na výlety a různé atrakce dle přání malých oslavenců, možností je opravdu spousta. V silách rodíčů je připravit pro děti skvělý, zábavný pohodový den, který nám svým způsobem připomene i blížící se léto a prázdniny.

Ať už ale naplánujete na tento den cokoli, nejduležitější na tom všem bude to, že strávite tento den společně s Vašimi dětmi a nádherně si ten jejich DEN užijete.

Děti jsou totiž náš největší poklad. Opatrujte je, hýčkejte je, rozmazlujte je a milujte je, protože dětství je nejhezčí éra života..........

Přidat komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web stránka: Url stránky s http://)
* Komentář:
Opište kód