Kategorie

Slevy

Nejprodávanější produkty

Výrobci

Novinky

PrestaShop

Zahrada patří především dětem.

Zahrada patří především dětem.

Teplé jarní paprsky upřímně pobízí k pobytu na zahrádce. Jistě si připravujete svůj zahradní nábytek, abyste si mohli vychutnat s rodinou či přáteli první kávu či sklenku vína v jarem vonící přírodě. Mnozí z nás řeší otázku jak upravit zahrádku pro děti, jelikož zahrada může dětem poskytnout prostředí k dobrodružstvím a hrám, ve kterých mimo jiné mohou načerpat cenné zkušenosti, které nikdy nezapomenou. Jen málo kde se ve městě najde tolik možností k pohybu na čerstvém vzduchu a poznávání přírody, která je velmi důležitá pro dušení a tělesný rozvoj dětí. Pokud tedy chcete vybudovat živoucí zahradu určenou dětem, tak vězte, že bude určitě velkým přínosem, když se budou samy děti na této práci podílet.

Děti jsou velmi zvědavé a spontánní, a kde jinde než v zahradě se můžou setkávat s rostlinami, živočichy a ostatními jevy živé a neživé přírody. Dejte dětem prostor pro vytváření svých oblíbených míst, které budou samy dotvářet a měnit. Místa, která budou sloužit k jejich pocitu bezpečí, například skrýš pod větvemi starého stromu nebo pod velkým černým bezem. Houštiny, keře nebo pergola s popínavými rostlinami můžou být také vhodná jako skrýš. Děti rovněž můžete ohromit krásným dřevěným domečkem, kde najdou útočiště pro své hry a můžou již v útlém věku rozvíjet smysl pro pořádek :-). Různé prolézačky či lezecké stěny jsou ideální k protažení ztuhlých těl od vysedávání ve školních lavicích nebo před monitorem počítače. Dále jsou vhodné houpačky, skluzavky, trampolíny, dokonce kurník pro slepice může být pro malé chovatelé zajímavým.

Myslete na to, že zahrada pro děti se bude měnit dle věku a potřeb Vašich ratolestí. I při plánování pískoviště myslete na to, že děti rostou. Vhodné by bylo pískoviště s kmenem stromu a kameny na sezení, hodně písku na hraní a skákání. Tak vytvoříme místo pro tvůrčí možnosti, kde dítě vydrží zajisté po dlouhý čas. Dopřát jim můžeme také zábavu, která kombinuje venkovní společenské hry s koupáním v bazénu. Všechny ratolesti, ať už menší nebo větší, také jistě ocení houpací sítě a závěsná křesla, kde najdou místo pro odpočinek.

Dřeviny budou důležité pro pozorování motýlů, čmeláků a ptáků. Vhodné jsou domácí dřeviny a keře, které jsou silnější a rychleji se zotaví, když se nechtěně polámou. V lísce a bezu se hmyz bude jen rojit, naproti tomu forsytie hmyz nepřitahují. A kdo chce také s dětmi sklízet ovoce, musí na jaře zasadit jahody, keře rybízu nebo angreštu.

Nezapomeňme děti chránit před nebezpečím, protože jdou do hry vždy s plným nasazením a jsou málokdy schopné vnímat všechna možná rizika. U těch nejmenších je vhodné naučit je již v raném věku, co můžou a nemůžou dávat do pusy, co můžou vzít do ruky a co ne. Časem při procházkách je seznamovat s celým světem rostlin a zvířat. Své děti chraňte před nebezpečným nářadím, tvrdými či ostrými předměty a obzvlášť před zahradním rybníkem. Rybníček někdy vypadá, že je mělký, a děti se můžou utopit i ve vodě hluboké jen pár centimetrů. Zkusme proto dát do vody velké kameny, na kterých se děti můžou zachytit a přidržet.

Pokud již zahrádku pro děti máte, nebo se ji teprve pokoušíte zrealizovat, užívejte si krásný jarní čas s rodinou, ať už třeba aktivně při stavbě dřevěného domku anebo při odpočinku v houpací síti.

Vychutnejte plnými doušky toto nádherné jarní období.

Přejeme krásné jaro :-)

Přidat komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web stránka: Url stránky s http://)
* Komentář:
Opište kód