Kategorie

Slevy

Nejprodávanější produkty

Výrobci

Novinky

PrestaShop

Mezinárodní den žen - vždy je za co poděkovat

Mezinárodní den žen - vždy je za co poděkovat

Pánové nezapomeňte na své milované ženy. Dnes se slaví Mezinárodní den žen. Každou ženu potěší kytička, nějaká sladká drobnost, večeře, parfém nebo společný večer ve dvou u romantického filmu.

A co třeba víno? Každá žena ocení dobré víno. Pokud si nevíte rady, jaké koupit, určitě Vám moc rádi pomůžou ve vinotéce. A pokud si myslíte, že by ho neměla kam dát.

Co takhle skříňka na víno? Určitě potěší maminku, babičku a hlavně manželku, pokud jste zapomněli na Valentýna, který se slavil před nedávnem.

Proč vlastně slavíme tento den? Nahlédněme malinko do historie.
Tento významný den žen vznikl na počest mezinárodního boje za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. Do veřejného života pronikl na začátku 20. století, kdy se konal první mezinárodní sjezd sociálních žen. Konference a demonstrace měly upozornit na zkrácení pracovní doby, zvýšení mezd, volební právo, za politická a hospodářská práva pro ženy. V Evropě první ženou, která prosazovala tato práva byla Clara Zetkinová, německá socialistka a zakladatelka dělnického ženského hnutí. MDŽ se koná 8. března, protože v tento den byly v Petrohradě demonstrace a podle gregoriánského kalendáře je 23. únor vlastně 8. březen.

Vždy je za co poděkovat:).

Hezký den přejeme.

Přidat komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web stránka: Url stránky s http://)
* Komentář:
Opište kód