Kategorie

Slevy

Nejprodávanější produkty

Výrobci

Novinky

PrestaShop

Temperament II

Temperament II

V čase podzimu se pravděpodobně častěji než kdy jindy zamýšlíme nad našimi city a pocity. Z tohoto důvodu se i my navracíme touto druhou částí k jednotlivým rozlišením temperamentu, tak jak jsme se zavázali v předcházejícím dílu, který se touto problematikou zabýval.

V prvním díle s názvem Temperament I jsme objasňovali co to vlastně temperament je, jak se projevuje a jak jej rozeznáme. Také jsme se blíže zabývali Hippokratovým rozdělením temperamentu.

V této části budeme postupovat tím, že se více změříme na Jungovu a Kretschmerovu typologii temperamentu.

Jungova typologie temperamentu odlišuje dvě roviny chápání člověka, a to vztah k sobě samému a vztah k okolnímu světu. Charaktery pak dělí do dvou výchozích skupin, a to na introverty, kteří jsou uzavření, nespolečenští, samotáři, málo vnímaví, pomaleji reagující. A dále na extroverty, kteří jsou naopak otevření, společenští, reagují rychle, i na velmi slabé podněty, také u nich rychleji dochází k inhibici a lepší snášenlivost bolesti.

Dalším je Kretschmerova psychosomatická typologie, která prohlašuje, že tělesná konstrukce má jistou spojitost s určitými skupinami temperamentních vlastností. Kretschmer definoval stupeň duševní vnímavosti, základní nálady, temperament.

Pyknik je v mladosti štíhlý, středně vysoký, stažený. Má úzká kulatá ramena, vyklenutý hrudník a krátký silný krk, který přechází do velkého břicha. Kosti jsou měkké a slabé, oči malé, vlasy jemné, kůže spíše světlá až bílá. Z psychické roviny se jedná o labilní povahu, je to ovšem sympatický člověk, rád a dobře se učí, je společenský, veselý a podnikavý.

Leptosom má postavu hubenou, šlachovitou, vysokou, má vystupující žebra, dlouhé tenké končetiny. Povětšinou je zahleděný sám do sebe, má relativně omezené kontakty s okolním světem, vyznačuje se až mrazivým chladem, posměšky na adresu svého okolí a je kontrastní.

       Atlet má velkou svalnatou postavu, široká ramena, úzký pas, mohutné končetiny, výrazný obličej, husté a tvrdé vlasy. Psychologicky je pomalejší, se spíše flegmatickou až mírně natvrdlou povahou.

       Je pochopitelné, že jsme každý jiný. Ale jedno máme společné všichni. Všichni máme svoje domovy, do kterých bychom se chtěli rádi vracet. My v MASIVNÍM DŘEVĚNÉM NÁBYTKU vám to chceme umožnit. Proto u nás naleznete nespočet možností jak ještě více zútulnit vaše obydlí. Současně jsme si vědomi toho, že pozitivní náladu podporuje i jakost a zdravotní nezávaznost. Proto náš nábytek volíme tak, aby splňoval každá kritéria a byl vyroben hlavně z přírodních materiálů. Nejčastějšími materiály jsou tedy dubový, bukový, borovicový, břízový nebo smrkový masiv. A to všechno za velice příznivé ceny. Jistě také stojí za připomenutí i to, že při nákupu nad 2000,-Kč máte dovážku až k domu zdarma. Tak si zpříjemněte tyto podzimní dny a nakoukněte k nám, jistě něco naleznete…

 

Přidat komentář

* Jméno:
* E-mail: (Nebude zveřejněno)
   Web stránka: Url stránky s http://)
* Komentář:
Opište kód